środa, 5 lutego 2014

Rower na lepsze samopoczucie!

Życie w obecnych czasach wymaga dużego zaangażowania psychicznego, a to potrafi być niebywale męczące. Z tego też powodu próbujemy zrekompensować sobie wszystkie intensywne umysłowo działania poprzez odrobinę lenistwa. Owszem, może to być niebywale przyjemne, jednak warto pomyśleć o wypoczynku aktywnym, taki który przyniesie korzyści naszemu organizmowi i w pewnym momencie życia uświadomi nam, że uniknęliśmy poważnych problemów zdrowotnych.


Rozpoczynając swoją przygodę z aktywnością fizyczną należy zaczynać małymi kroczkami. Narzucenie sobie z dnia na dzień dużego rygoru i natłoku obowiązków i intensywności ćwiczeń może jedynie pogorszyć sytuację, a my nie tylko zniechęcimy się raz na zawsze do sportu, ale przy okazji zmęczymy nasze mięśnie do tego stopnia, że przez najbliższe kilka dni nie będą chciały z nami współpracować. Lepszy rozwiązaniem będzie zmiana samochodu na rower, lub po prostu częstsze korzystanie z tego jednośladowego środka transportu.

Podczas spokojnej jazdy jednośladem możemy spalić nawet 500 kalorii, co wydatnie wpłynie na zmianę naszej sylwetki, oczywiście na lepsze. Ponadto skorzysta nasz układ krążenia i układ oddechowy, które otrzymają niezbędną dawkę powietrza i zaczną pracować na obrotach, które wpłyną na całkowitą poprawę jakości naszego życia. Zyskamy energię do pracy, nawet umysłowej, a każdy kolejny wysiłek fizyczny nie będzie już stanowił drogi przez mękę, ale minie szybko i bez konsekwencji w postaci bólu mięśni. To chyba wystarczająca motywacja to spróbowania zmian i poprawy swojego stylu życia?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz